Příběhy neposedného mateřství

A zase ta karanténa! Další tipy pro zoufalé rodiče.

A zase ta karanténa! Další tipy pro zoufalé rodiče.

S druhou vlnou pandemie jsme měli už podruhé nařízenou karanténu. Uf. Takže jsme byli zase všichni spolu nonstop doma. Ale aspoň jsme s dětmi více blbli a tvořili, a mám tak čerstvou dávku jednoduchých aktivit pro vaše neposedy.

 

Party doma

Obě mé děti milují připravování oslav a vždycky si to oživí, když má někdo narozky nebo svátek. Což mám pocit, je nějak často. 😊 Vyzdobí stůl v pokojíku, nachystají účastníky – medvídky, panenky i někdy rodiče. 😊 Navaří jídlo v dětské kuchyňce, nachystají dřevěný dort a zpívají vybranému oslavenci. Občas si do malých misek sypou opravdové dobroty a ty pak za medvídky nadšeně ujídají. Oslava končí většinou divokou piškotékou (rozuměj dětským diskem).

Potřebné vybavení – party talířky (ideální na více použití), party čepičky, mini nádobí, balónky. Prostě cokoliv, co na dětské party nesmí chybět. Co nemáte, si můžete vyrobit. Videí je spousta, třeba toto na tři různé druhy papírových ozdob.

 


Zmaluj matku

K narozeninám patří i malování na obličej. Nuda, nic nového. Ale nechali jste už děti, aby malovali oni na vás? U nás to byl absolutní hit. Malovali mě už několikrát, odnesly to už i moje ruce a nohy, protože malířská plocha dochází fakt rychle. Nezávadné barvy, jsou super od značky Snazaroo, ale stačí i obyčejné za pár korun.

 


Domácí lepidlo

Tohle napadlo Nelu. Prý nutně potřebuje lepidlo a něco si umatlat, tak jsme to spojili. Lepidlo lepí dobře, ale je potřeba ho rychle spotřebovat nebo ho uchovat v lednici a před použitím nechat trochu povolit.

Budete potřebovat: 3 polévkové lžíce mouky, 4 lžíce vody, 1 lžíci cukru, zavařovací sklenici s víkem, papír a popisovač na etiketu

Jdeme na to. Horkou vodu smíchejte s moukou na hladkou kaši. Přidejte cukr a za mírného ohřívání míchejte, než se vše začne pojit. Lepidlo přelijte do sklenice a nechte vychladnout. Mezitím si udělejte etiketu a tu nalepte. Tradáá, hotovo.

 


Encyklopedie princezen nebo superhrdinů

Pokud vaše dítě rádo maluje, domluvte se, že vytvoříte encyklopedii svých oblíbených postaviček nebo hrdinů z pohádek. Vytvořit může nejrůznější superhrdiny, dinosaury, princezny, strašidla, zvířátka, a to různými technikami na klasický papír A4. Vždy jednu postavu na výšku a po levé straně si nechte místo, abyste finální knihu mohli provázkem nebo silnější bavlnkou společně sešít.

A šup s ní na výstavku!

 


Hrátky s korkem nejen pro děti

Zajistěte si tiskátka z korku. Jak? Rodiče se musí obětovat a koupit si víno/vína. 😊 Zátku/zátky pak použijte jako razítko na puntíkovací obrázky.

Z barev se nám osvědčily klasické akrylové, které dětem vymačkám na tuhou čtvrtku. Starší děti mohou využít štěteček a na korek si nanést dvě a více barev pro hezčí efekt. Batolátka pak doporučuji zabalit do zástěry nebo starého trička a vyhrnout jim rukávy. A na závěr není od věci hodit všechny malé účastníky rovnou do vany. Ale ta radost při puntíkování opravdu stojí za to.

Pokud si nechcete puntíkovat jen tak na papír. Najdete na netu řadu předloh. Krásné jsou třeba podzimní šablony od Lucie Černíkové nebo si kupte nádherné puntíkovánky od U FUFA. Ty dětem věřím přinese i Ježíšek. 😉

 

Napište mi, co tvoříte a na jaká přírodní místa s dětmi vyrážíte.

Vaše Neposedka

5 2 votes
Article Rating

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments