Příběhy neposedného mateřství

Aktivity pro přežití (karantén, rýmiček nebo špatného počasí)

Aktivity pro přežití (karantén, rýmiček nebo špatného počasí)

Tak se zase po delší době hlásím. Ano žijeme. 🙂 Zvládli jsme jarní lockdown spojený s nemilou návštěvou zeleného padoucha. S mými neplechami jsem zase tvořila, blbla, tancovala, prostě snažila se je zabavit a jako mnoho ostatních to přežít na malém prostoru. Nebyl proto čas na psaní, ale kdo nás sleduje na sítích, tak si možná všiml příspěvků, které jsem po 50 dní dávala do Stories. Všechny je najdete na Instagramu ve výběru pod názvem LOCKDOWN.

Část aktivit, které u dětí zabodovaly přikládám pěkně v balíčku. Zbytek zase příště, ať se máte na co těšit. Možná si říkáte, že už se vám už nebudou hodit, když se vše rozvolňuje, ale každý den přeci nesvítí sluníčko a někdy je opravdu těžké ty rošťáky vytáhnout ven, že? 😊 Takže jdeme na to:

 

Masožraví pavouci a laserové paprsky

Ideální aktivita do chodby nebo úzké části pokojíčku. Natáhněte a cikcak přilepte lepenkou provázky nebo jako my barevné úzké stuhy jako laserové paprsky a nechte je prolézat a podlézat. Nesmí se dotknout, jinak dostanou trestný bod nebo se musí vrátit na začátek dráhy.

Vychytávka jsou zavěšení pavouci nebo jiné potvůrky z papíru, které se dají koupit kdekoliv v papírnictví nebo vyrobit. Před nimi je nutné se mít na pozoru. Koušou!

Pasta party

Najděte ve spíži těstoviny, ideální jsou kolínka nebo penne a navlékejte je na provázek jako korálky. Až budete všichni dostatečně ozdobení náramky a náhrdelníky můžete je lepit na papír, starší děti třeba jako kosti v lidském těle nebo mozek do nakresleného obrysu hlavy. Naše Nela to pak ještě dotáhla třpytkami. Správný dívčí mozek se totiž vždycky třpytí, chápete. 😊 No a pokud vám vyhládne, šup si je společně uvařit.

Na obchody

Skoro vše, co bylo v lockdownu zavřené, jsme si s dětmi doma improvizovaně postavili. Kadeřnictví a knihkupectví je bavilo nejvíce. Mrkněte na fotky. A velmi bodovala hra na pláž. Propriety jsou jasné: plavky, deka, nafukovací míč, slunečník… a pozor, hlavně se nesmíte zapomenout namazat. Proti sluníčku samozřejmě. 😊

Na služby

Hra na restaurace je klasika, ale už vám děti připravily snídani do postele, hrály si na pizzerii nebo jezdily na plastovém autě se zastávkami jako v McDonald’s Drive-Thru? Stačil jim papírový pytlík s umělým jídlem a na 30 minut byly zabavení. A dáte si k tomu hranolky?

Domácí panák

Jednoduchá legrace, kterou znáte z dětství. Klasický tvar panáka nalepte na zem lepenkou a skákejte. My to ještě propojili s překážkovou dráhou, tak se prťata hezky unavila. Panák byl u nás na zemi asi měsíc a půl a vždy si na něj občas vzpomněla a zaskákala. Pak se začal loupat, tak se vyhlásila bojovka O nejrychlejšího loupače izolepy.

Domácí panák – video zde.

 

Dětské akvárium ?!

Nakonec tip na aktivitu s podtitulem: „Děti jásají, matka chladí prosecco.“ 😊 Obraťte stůl a z venku ho obalte potravinářskou fólií (eko kamarádi mě nekamenují, šlo o přežití!). Dětem dejte dovnitř vzniklého akvária temperové barvy, štětce a navlečte je do starého oblečení. Hoďte je dovnitř a děj se vůle dětská. Trochu náročnější příprava opravdu stojí za tu jejich radost.

Jak to u nás dopadlo? Protože kromě fólie pomalovali i sami sebe, dala jsem je rovnou do vany a jejich cachtání využila k úklidu. Přiznávám, to byla trochu náročnější část, ale do dneška na to vzpomínají a chtějí zase někdy do akvária. Neposedné rybičky.

 

Dejte mi vědět, zda jste něco vyzkoušeli a jak to dopadlo. Další legrácky už si pro vás chystám. Olé. Mějte se fanfárově.

Vaše Neposedka

 

 

5 1 vote
Article Rating

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments