Příběhy neposedného mateřství

Mateřské trapasy vol. 2

Mateřské trapasy vol. 2

Cizí nehody baví více než vlastní, a protože se vám poslední díl Zápisků matek líbil, máte tu nášup. Velké díky všem odvážlivcům, kteří mi své trapné chvilky se slovy: „Dej to na blog,“ sami předali.

 

Když chcete mít vymazlený dětský dort

Dcera kamarádky si vysnila narozeninový dort s princeznou. „Jasně, není problém,“ pomyslela si a objednala na Alze figurku s překvapením. Taková ta legrace, že ať přijde, co přijde, bude tam nějaká Disney princezna a dozdobí s ní dort.

Takže to rozbalila a koukala, jak malý je to balíček. „To bude hodně mrňavá princezna. No nevadí. Snad to bude Ariela, Popelka nebo tak něco.“ A tam… miniaturní ALADIN!

 

Když je čas zahájit sexuální výchovu

Příběh, kdy se navštíví dvě malé holčičky a domlouvají se, na co si budou hrát, mě vždycky dostane. (Pro rodiče mladších dítek podotýkám, že je to bohužel drsná realita. Těšte se. 😊)

„Tak co dneska? Budeme si malovat, hrát s panenkama nebo si hladit pipinu?“

 

Když jste trochu mimo čas a prostor

Volá mi kamarádka: „Tak jsem prosím tě tady. Kdy přijdete?“ Já: „Prosím? Kde jsi?“ „No přece v té herničce, na oslavě?!“ „To je hezké, ale ta oslava je až za týden!“

 

Zaslechnete u ordinace dětského lékaře

„Dobrý den, paní doktorko. Prosím Vás, my takhle normálně nesmrdíme. On se jen v aute poblil.

Sestřička se ptá na roční holčičku maminky Vietnamky, která neumí česky. “A už obchází nábytek?“ Vietnamka krčí rameny, že nerozumí. Sestřička začne pajdat a obcházet nábytek v čekárně. „Tohle, umí?“ Maminka přikývne. Sestřička přidává: „A co mléko, pije?“, předstírá, že pije z lahvičky a ukazuje si na prso. Maminka kývne. „A ovoce, jí?“ Dělá, že kouše jablko. Další souhlas. „A třeba chleba s máslem?“ Sestřička se vyčerpaně podívá mým směrem a utrousí: „To fakt nepřeložím.“

 

Když máte vynalézavé děti

Také si vaše děti rády vaří lektvary? Z písku, trávy, květin, a hlavně vody. Tu si většinou nalévají z lahve. Jenže, pak nemají co pít a kňourají, že mají žízeň.

Jednou jsme jim proto další nalévání s kamarádkou zatrhly, ať si hrají s tím, co už v miskách mají. Za chvíli koukáme, že tam mají vody mnohem více?! Jak to udělaly? „Mami, my jsme si tam načůraly. Šetříme.“

 

Když vaše prsa vidí celá třída

Online výuka přinesla i řadu nečekaných situací. Známá pustila synovi na počítači výuku, položila malou dcerku na hrací deku a pustila se do jógy. Bylo jí velké horko, tak se svlékla do kalhotek.

Najednou prý měla pocit, jako by ji někdo sledoval. Otočí se a vidí, jak na ní hledí 25 okýnek s dětmi, a dokonce i jejich rodiči a vyděšenou paní učitelkou. Syn totiž odpověděl na výzvu: „Co právě dělají rodiče?“ otočením notebooku na cvičící maminku. A ta radši s křikem utekla z místnosti.

 

Mějte krásný víkend, plný nevšedních zážitků všeho druhu.

Vaše Neposedka

5 2 votes
Article Rating

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments