Příběhy neposedného mateřství

PĚT otravných vět, které jako máma nechcete slyšet

PĚT otravných vět, které jako máma nechcete slyšet

Je tu léto! Doba zmrzlin, koupání a DLOUHÝCH dnů s dětmi. Speciálek s aktivitami proto už chystám, nebojte. 😊 Do té doby tu mám pět otravných vět, které jsem jako máma sesbírala. Neslyšeli jste už někdy něco podobného?

 

Pojďte vy s tím břichem!

Vše začíná už v těhotenství, kdy se u mnohých doktorů stáváte jen pořadových číslem a se ziskem těhotenské průkazky vás přestávají volat jménem. Když se tehdy do čekárny ozvalo: „Tak pojďte, vy s tím břichem,“ připadala jsem si trochu jako v kravíně. U mě ale příjmení často není lepší varianta. S příjmením Steiglová jsem už z ordinace slyšela: „Paní Štíglová… sakra jak se to čte. Paní Špejblová, dovnitř!“

 

A neudusí se vám tam?

Rady na to, jak v těhotenství a mateřství dělat to či ono vás neminou. Nejvíce mě ale zaráží, jak cizí lidé komentují vše ohledně dětí a vašeho přístupu k nim.

Šla jsem jednou s malým v nosítku a zastavila mě babička, která vypadala kouzelně, skoro jako z pohádky. Myslela jsem si, že potřebuje poradit cestu, ale pustila se do mě, ať dítě okamžitě vyndám, že se mi určitě udusí. Tedík ale spokojeně spinkal a nevypadal vůbec udušeně.😊 Tak jsem se usmála a snažila se jí uklidnit. Nedala se. Nezbývalo, než vzít nohy na ramena a jít si nosit jinam.

 

Vy čekáte druhé?

Ajaj, klasické faux-pas, které zná mnoho z nás. Pár měsíců po porodu jsem měla sraz s kamarádkou, a protože měla velké zpoždění, dala jsem si sama velký oběd. Knoflíky u kalhot jsem musela rozepnout, a tak její radostné: „Vy čekáte druhé!“ jsem si prostě koledovala. 😊 A pustil vás už někdo sednout v tramvaji, i když těhotenství už byla jen matná vzpomínka?

 

Že ty děti do těch krámů pořád tahaj!

Klasika, kdy vaše dítě pořád něco vytahuje z regálů a vy se snažíte nakoupit. Případně ho máte v košíku a čekáte ve frontě u pokladny, zatímco pláče nebo kňourá. Upozorňuji, že rohlíky ani sladkosti nepomáhají. Ostatní to musí nahlas komentovat a přidávat rady tipu. „To si nemůže zařídit hlídání?“ Ne, bohužel nemůže. Chvála bohu za online nákupy. Klik, klik a je klid.

 

Ty máš shnilou držku?

Geniální hláška kamarádčiny dcery. Víte, jak jsou děti všímavé a vidí ty nejmenší drobnosti? Měla na puse malou skvrnu, a protože malá slyšela, že tak mluví známí se psem, pohotově se jí zeptala: „A mami, ty máš shnilou držku?“ Kamarádka se přes smích ani nezmohla na odpověď. Komentáře na vzhled jsou i u nás častou dětskou zábavou. Ještě, že ten menší zatím moc nemluví.

 

A jaké jsou vaše otravné hlášky? 😊

Mějte krásné a neposedné léto.

 

 

5 2 votes
Article Rating

Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Alice
Alice
1 rok před

Ta držka mě tedy pobavila.😃U nás je: “Vy čekáte druhé?” bohužel klasika, i když ho zatím nečekáme. Snad jim brzo budu moci říct, že čekáme.🙂