Příběhy neposedného mateřství

Typy matek na hřišti

Typy matek na hřišti

Karanténa je tatam a tak s dětmi opět prozkoumáváme okolí a výletujeme. A taky navštěvujeme různá dětská hřiště. Typů rodičů je na nich téměř nekonečné množství, ale dají se shrnout do různých kategorií. Za těch pět let na hřištích (to už je samo o sobě taky diagnóza) už jsem jich potkala dost. Jdeme na to.

 

Matka mouchy snězte si mě

Dítko nechává na hřišti svému osudu. Neřeší, že přeskakuje ze stromu na strom, točí se hlavou dolů na kolotoči nebo někoho zahrabává na pískovišti. Oči od mobilu zvedá jen na velmi, velmi hysterický řev. Dnes také jedna holčička křičela přes 20 minut u houpačky: „Mááámííí, já se chci houuupááát!“ Její matka si v klidu jedla přinesenou pizzu, ťukala něco do telefonu a po mém dlouhém pohledu jejím směrem utrousila: „Tak se běž třeba klouzat.“

Helicopter mother / Stíhačka

Druhý extrém. Neustále kontroluje, zda je její dítě dostatečně oblečené a podle pofukování větru mu svléká a obléká oblečení. Mezitím kontroluje sílu UV záření a pak dítko maže opalovákem. V jakémkoli ročním období. V pravidelných pěti minutových intervalech nabízí různé svačiny a pití. Sedí s ním u všech aktivit a běhá za ním po hřišti. Nevadí, že to není batole, ale školák. Stíhačky často chtějí opečovávat i cizí děti a svými dobře míněnými radami vás nenechají v klidu.

Eko matka

Svačinku má zásadně v bio kvalitě a sladkosti kromě nasušeného ovoce ji nesmí do jutového pytle. Děti mají oblečení recyklované nebo domácí výroby. Jedou v bezplenkové metodě, a pokud před nimi vytasíte papírové pleny, jste odepsaná. Její děti chodí do lesních školek nebo se učí doma a na očkování se jí prosím neptejte. Jo a na hřišti si často odcvičí jógu.

Paní dokonalá

Vše má v richtiku, děti sladěné se svým outfitem, svačinky úhledně připravené v boxech. Na vše má jasný názor, všechno už zažila, vyzkoušela a ničím ji nepřekvapíte. Sem tam zkontroluje, zda si dítě hraje podle plánu. Tento typ maminky klidně poběží za svým potomkem v podpatkách a stihne u toho jedno sexy selfie u stromu.

 

Negativní stěžovatelka

Na ně pozor, zkazí vám náladu raz dva. Neustále probírá, co všechno je špatně. Jak je nevyspalá, co nestíhá, jak vypadá hrozně, a tak dále a pak znovu dokola. Vaše uklidňování, chválení jejich dětí, nic nepomáhá. Vezměte nohy a děti na ramena a utíkejte pryč.

Matka chlubilka

Její děti jsou vždy nejchytřejší a nejšikovnější. A pokud je dostatečně nechválíte sami od sebe, musí vám to dát jasně najevo. Aniž byste chtěla, dozvíte se, že její miminko má nejvíce zubů v okolí, dítě v roce plynně mluví a ve školce umí recitovat básně od Vrchlického a v angličtině umí počítat do stovky. Ta soukromá škola je pro něj samozřejmě nutná, chápete?

Tak schválně, potkali jste některou z nich na hřišti?

Naštěstí jsou mezi matkami pořád v převaze ty příjemné a pohodové. A i když mají někdy špatný den, tak se na vás usmějí, vašim dětem půjčí hračky a rozdělí se s nimi o svačinu. Protože cizí je vždycky lepší. 😊

Mějte se neposedně!

5 1 vote
Article Rating

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments